قالب وبلاگ
به شباهنگ خوش آمدید
واما...روحی مصمم مرا می کشاندتااوج قله های دوردست سرزمینم،به شوق دیداربا نسل های دیروز،امروز،فردا  
خوش آمدید

به نام همتای بی همتا؛ارژنگ محسنی ـ شباهنگ: ساعت 5و30دقیقه بامداد روزجمعه 25 فروردین ماه، برای اجرا برنامه صعودبه قله ساکا در سرنوری حاضرمی شوم.دوستان ما در گروه کوهنوردی جوان هم آماده حرکت به سمت قله سرسیاه غارهستندضمن خوش وبش با آنان، برایشان روزی خوب همراه باموفقیت آرزو می کنیم،اعضای شباهنگ هم یکی بعداز دیگری به ما ملحق می شوند.آقای رنجبر(راننده)هم از راه میرسد.راس ساعت6 با 12 نفر از اسلامشهر به سمت لواسان حرکت می کنیم، البته با یک غایب؛شاید نحسی 13گریبانگیرش شده که خواب مانده!!! .درساعت 7 و45دقیقه صبح در روستای افچه که هنوزخیلی شکل بهاری به خودش نگرفته از ماشین پیاده می شویم. با 15دقیقه فرصت برای آماده شدن ، درمسیرحرکت قرارمی گیریم،درحوالی رودخانه یک گروه حدود60-70نفری ازخانواده کارکنان یکی از شرکت های خودروی سازی را می بینیم که برای گلگشت به دشت هویج می روند. 15دقیقه برای صرف صبحانه در قهوخانه توقف می کنیم.دراین جا یک دوست کوهنورد ناآشنا به منطقه (اهل لیتوانی)که دانشجوی ادبیات فارسی در ایران است، اظهار تمایل می کند تا همراه گروه شباهنگ باشد.ماهم استقبال می کنیم و می شود مهمان ویژه این برنامه.
در ادامه مسیر وقتی از دو راهی دشت هویج جدا می شویم و راه مراتع وآبشارسوستون را درپیش می گیریم،می شویم ما و طبیعت؛ و هیاهوی جمعیت کم وکمتر می شود. بعد از عبوراز رودخانه لطافت هوا بیشتر احساس می شود. هوا ابری است ونشان از متغیربودن دارد، اما باید رفت تاجایی که می شود. درکنار باغ های مرتع سه چادرکوهنوردان وجود دارد .با توجه به حجم برف از مسیر اصلی جدا می شویم و از روی یال صخره ای به سمت قله می رویم.با نزدیک شدن به انتهای مسیر صخره ای، هوا ناگهان به هم می پیچد و باد و باران شروع می شود در یک نقطه مطمئن جمع می شویم و باپوشیدن لباس مناسب،حرکت می کنیم.با گذر از این مسیر وارد منطقه کاملا برفی می شویم. ارتفاع برف بیش از70سانتیمتراست.خوشبختانه هوا آرام می شود وخورشید از پشت ابرها گوشه چشمی به منطقه دارد. 
از روی یال به سمت قله ادامه مسیر می دهیم ،این بار مه منطقه را فرا می گیرد و ما آرامترحرکت می کنیم یک ربع بعد در میان مه گروه دیگری را ملاقات می کنیم که از ادامه مسیر منصرف شده اند.کمی بالاتر برای استراحت وتجدید قوا توقف می کنیم آماده حرکت می شویم که چندنفر از اعضای کارگروه غارنوردی فدارسیون راملاقات می کنیم که افتخارآشنایی با آنان را در برنامه دشت جانستون ـ قله خرسنگ پیداکرده ایم.با گرفتن یک عکس یادگاری وخداحافظی ازاین دوستان که ازقله بازمی گشتند ما به سمت قله می رویم و45دقیقه بعدساعت14 و10 دقیقه در قله کنارهم جمع می شویم5دقیقه توقف و راه بازگشت. وقتی یال منتهی به قله را پشت سرمی گذاریم ودر مسیرمناسب قرار می گیریم عشق سُرخوردن دوستان گل می کند که بامخالفت قاطع روبرو می شوند.کمی پایین تر بارش برف تگرگ مانندی شروع می شود چند دقیقه بیشتر طول نمی کشد.وقتی از خطر دورمی شویم آقای زمانی مثل کسی که گم کرده ای دارد دنبال جایی مناسب برای سُرخوردن می گردد.و پیدا می شود ودر 3مسیر حدود 75 ،200و150متری سُرخوردن همه را سرحال می آورد. ادامه مسیربدون توقف تا افچه برای جلوگیری ازسرماخوردن ،چون لباس همه خیس شده بود.نهار را داخل ماشین می خوریم وآماده حرکت به اسلامشهر،دربین راه با مهمان ویژه خداحافظی می کنیم، با آرزوی دیدارمجدد. درساعت 20 و35دقیقه در سرنوری خدا حافظ تا برنامه بعدی...
حاضرین دراین برنامه ،
آقایان: محمدزمانی، ارژنگ محسنی، مجیدنوروزی، مهدی نوروزی،مهدی جعفری، وحید محمودی، محسن نعمتی
خانمها: عصمت نادری،رقیه مرجانی،صغری کریمی،سمیه کریمی،حکیمه اشکواری


[ چهارشنبه بیستم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ 6:38 ] [ مدیرسایت ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

باشباهنگیان
*********
بـه چـشم خویـش دیـدم در بـیابان
کـه آهسـته سـبق بـرد از شـتابان
ســمـند تیــز پای از تک فــرو مـاند
شباهنگ همچنان آهسته می راند
***********************
تماس با ما: 56366239 021
ارسال پیامک: 09362392019
ایمیل:
shabahangcg@gmail.com
  • بیا اینجا
  • معلم آی تی